Koncepcija
 
Darbi
Darbi
Darbi
 
Sākumlapa / Kolekcija / Darbi / Izstāde "Robežpārkāpēji"


Robežpārkāpēji. Laikmetīgā māksla 80. gadi

 

Izstādes nosaukums:                   Robežpārkāpēji. Laikmetīgā māksla 80. gadi

Laiks:                                          2005. gada 18. februāris – 13. marts

Norises vieta:                               izstāžu zāle „Arsenāls”

Kuratori:                                      Solvita Krese, Māra Traumane

Organizatori:                                Laikmetīgās mākslas centrs

 

 

Ar mākslas starpniecību izstāde ieskicē astoņdesmito gadu alternatīvas arhitektūrā, pilsētvidē, mūzikā, medijos un mākslas valodā. Izstāde ir pirmais atskats uz dekādi, kurā, līdztekus vēsturiskajām pārmaiņām, sevi piesaka jauna mākslinieku paaudze, laikabiedru vērtējumā – „robežpārkāpēji”, „jaunā māksla”, „latviešu avangards”. Viņi ienāk ar jaunu mākslas valodu – lielformāta grafikām, akcijām pilsētvidē, telpisku glezniecību, objektiem, eksperimentiem mūzikas, video un performances jomās. Rezonējot ar sava laika procesiem, atspoguļojot astoņdesmitajos gados aktuālās vides, ekoloģijas, identitātes pārmaiņu tēmas šie darbi šodien veido Latvijas laikmetīgās mākslas klasiku.

 

Izstādi veidoja divas daļas: Procesi un Mīti.

"Procesi" apskatīja impulsus, idejas, iespaidus, kas ietekmē mākslu un bieži nāk no citām radošām nozarēm - arhitektūras, mūzikas, literatūras, kā arī atspoguļoja akciju un performanču norisi.

"Mīti" pievērsās mākslai izstāžu zālēs – instalācijai, objektiem un grafikai, kurus piesātina alegorijas un metaforas, bagātīgi zemtekstu slāņi.

 

CAMP piedāvā izstādes dokumentāciju – izstādes attēlus, kas papildināti ar kuratoru sagatavoto informatīvo materiālu. Izstāde atspoguļota, saglabājot izstāde kuratoru izvēlēto dalījumu „procesos” un „mītos” un zem šīm divām sadaļām kārtojot visus eksponētos darbu un autorus. Papildus katram izstādes dalībniekam pievienoti arī attēli, kas dokumentē tā darbu tapšanas apstākļus un to izstādīšanas veidu 80. un 90. gadu izstādēs. Izvēlē KONCEPCIJA ir iespējams iepazīties arī ar kuratoru sagatavoto izstādes pamatojumu.

 

IZSTĀDES KONCEPCIJA

IZSTĀDES DAĻA PROCESI

IZSTĀDES DAĻA MĪTI

 


« Atpakaļ

Kolekcija

in english
latviski
meklēt