Mākslas ziņas
 
Arhīvs
Arhīvs
Arhīvs
 
Sākumlapa / Ziņas / Arhīvs

Mākslas ziņu arhīvs


No 2005. gada 14. decembra līdz 2006. gada 14. janvārim "B-bara" (balzama bara restorāns) Doma laukuma 2 būs apskatāma jauno mākslinieku gleznu izstāde. Izstādē piedalās Flēra, Auce Biele, Otto Zitmanis, Jānis Avotiņš, Patrīcija Brekte, Māra Viška, Pal, Anna Afanasjeva, Kristians Brekte, Reinis Pētersons, Andris Eglītis, Reinis Liepa.

Plašāka informācija: http://www.u25.lv/

 

###

 

Laikmetīgās mākslas centra informācijas centrā iespējams iegādāties informatīvo izdevumu CD „Robežpārkāpēji. 80. gadu māksla”.

 

###

 

Stellwerk Zollverein Vacija piedava stipendijas un internacionālas kultūras

apmaiņas iespējas māksliniekiem no Austrumeiropas. Stipendiju saņēmējiem tiek

segtas uzturēšanas izmaksas, darbu veidošanas izmaksas un piedāvāta izstāžu

telpa darbu izstādīšanai. Piedalīties var mākslinieki kas darbojas ar tēlniecību,

objektu mākslu, instalāciju, glezniecību, grafiku un fotogrāfiju.

Plašāka informācija:

http://www.stellwerk-zollverein.de/public/services.php?sid=b407ed9a2c9bee2e

http://www.stellwerk-zollverein.de/public/services.php?

sid=page&rubrikpath=stellwerk-zollverein%2FnLtKU&limit=100&language=en

 

###

 

No 2005. gada 9.decembra līdz 2006. gada 15. janvārim Lietuvas laikmetīgas mākslas centra izstāžu zālē būs skatāma Hansabank Grupas Mākslas balvas 2004. gada laureāta Ginta Gabrāna trešā un noslēdzoša izstāde ceļojošo izstāžu ciklā "ACIMREDZAMAIS/ NEREDZAMAIS. UZTVERES SALA"* ar nosaukumu konkrētajai izstādei “Neredzamais. Paralēlās pasaules specefekti”.Šajā izstādē tiks eksponēti četri darbi: „Varavīksnes ēna”, „Nākamais līmenis”, „Spoguļacs” un „Ejot cauri sienām.”

Lietuvas laikmetīgās mākslas centra adrese: Vokieciu 2,  Vilna, Lietuva.

Plašāk: http://www.cac.lt/en.php/exhibitions/current/gints_gabrans/invisible/2433

 

*Ginta Gabrāna izstāde "Acīmredzamais/ Neredzamais. Uztveres Sala" Tallinā bija redzama no 2005. gada 11. marta līdz 9. aprīlim, Igaunijas Valsts Mākslas muzeja izstāžu zālē (plašāk: http://www.cca.ee/en/tegemised/naitused/2005/hansabank_art_award_ )  Rīgā no 25. maija līdz 31. maijam, RIXC Mediju telpas. (plašāk: http://www.lcca.lv/lv/gabrans.html)

 

###

 

No 9. septembra līdz 20. novembrim Viļņā norisinās 9. Starptautiskā Baltijas Triennāle „BMW”. Triennāles mērķis ir diskutēt par saikni starp autorizēto un neatļauto ekonomikas apmaiņu un par intervenci starp marginalizētām un ‘oficiālām’ nozarēm. Triennāle, pamatojoties arī uz tās konceptuālo uzstādījumu, pielāgo dubultu struktūras modeli – galvenā izstāde atradīsies Laikmetīgās mākslas centrā Viļņā (CAC). Otra Triennāles daļa būs skatāma Laikmetīgās mākslas institūtā (ICA) Londonā. Projektā iesaistīti apmēram 50 mākslinieku no vairāk nekā 15 valstīm. Triennāle piedāvās dažādus prezentāciju formātus un veidus: darbu izstādi, māksliniecisku iejaukšanos Viļņas pilsētas telpā, kā arī mākslinieku filmu demonstrēšanu TV programmā Lietuvas televīzijas kanālā 1.

Plašāka informācija:

http://www.cac.lt/en.php/exhibitions/triennial/bmw/bmw/2182

 

 ***

 

Ziemeļu ministru padomes birojs Latvijā „Norden” programmas „Tuvākie kaimiņi” ietvaros piedāvā stipendijas prakses iespējām jauniem profesionāliem kultūras menedžeriem 1 mēnesi kādā no Ziemeļvalstu kultūras organizācijām, aktīvi iesaistoties šīs organizācijas darbā un piedaloties kultūras pasākumu rīkošanā. Uz stipendijām pieteikties var profesionāli kultūras menedžeri līdz 36 gadu vecumam (neieskaitot) ar vismaz divu gadu pieredzi kultūras menedžmenta jomā. Programmas mērķis ir veidot platformu jaunu kultūras projektu attīstībai starp Latviju un Ziemeļvalstīm un veicināt ilglaicīgu sadarbību starp šo valstu kultūras organizācijām. Stipendijas viena mēneša prakses iespējām var izmantot laika posmā no 2005.gada oktobra līdz 2006.gada maijam.

Pieteikšanās termiņš: 20. septembris.

Plašāka informācija un pieteikuma anketa:

http://www.norden.lv/Norden_LV/Closer_Neighbours.htm

 

***

 

Ziemeļu ministru padomes birojs Latvijā aicina arī pieteikties Baltijas Sleipnira stipendijai. Pieteikties var dažādās kultūras/mākslas jomās aktīvi strādājoši profesionāli mākslinieki, mākslas kritiķi un par mākslu rakstoši žurnālisti vecumā līdz 36 gadiem (neieskaitot). Baltijas Sleipnira studiju braucienu stipendija māksliniekiem nodrošina ceļa un uzturēšanās izdevumus: īsiem studiju braucieniem (līdz 2 nedēļām) sedz gan transporta, gan uzturēšanās izdevumus; garākiem studiju braucieniem - tikai transporta izdevumus. Programmas mērķis ir dot jauniem profesionāliem māksliniekiem iespēju iesaistīties Ziemeļvalstīs notiekošajos mākslas procesos, iepazīties ar Ziemeļvalstu mākslu un dibināt kontaktus ar māksliniekiem.

Līdz 1. oktobrim pieņem pieteikumus braucienam laikā no 2005.gada 1.oktobra līdz 2006.gada 1.oktobrim.

Plašāka informācija un pieteikuma anketa atrodama:

>http://www.norden.lv/Norden_LV/Baltic_Sleipnir.htm

 

***

 

Neatkarīgais mākslas centrs „DEPO” Dortmundā/Vācijā organizē un aicina pieteikties māksliniekus internacionālam mākslas projektam un izstādei „dormART” par tēmu „Miegs”. Projektu iedvesmojis Pasaules futbola kauss 2006, kas pulcēs ielu daudzumu futbola fanu un viesu no visas pasaules. Projekta ietvaros dažādi internacionāli mākslinieki aicināti veidot darbus par tēmu „miegs” un „kultūras miegs”.

Plašāka informācija par pieteikšanos:

>http://www.dormart.de/inv-basic.html

 

***

 

Laikmetīgās mākslas centrā Alberta ielā 13 ir iespēja iegādāties Valtera Benjamina eseju krājumu „Iluminācijas” par izdevēja cenu 5,- LVL. Šī ir pirmā tulkotā grāmata Laikmetīgās mākslas centra tulkojumu sērijas “Nozīmīgi 20.gadsimta estētikas, vizuālās mākslas un kultūras sacerējumi” ietvaros.

Valters Benjamins (1892-1940) ir viens no 20. gadsimta nozīmīgākajiem literatūras, mākslas un kultūras teorētiķiem, kurš kā pirmais iztirzājis modernisma pirmsākumus un mediju lomu mākslas uztveres pārvērtībās. Benjamins ir studējis filozofiju, vācu literatūru un mākslas vēsturi Berlīnes, Freiburgas un Minhenes augstskolās. Eseju krājums “Iluminācijas” ir izveidots pēc V.Benjamina nāves 1968. gadā, apkopojot iezīmīgākās autora esejas, no kurām liela daļa pirmo reizi tika publicēta tieši šajā eseju apkopojumā.

Šī gada decembrī ir iecerēts izdot otro grāmatu šīs sērijas ietvaros – Volfganga Velša “Estētikas robežceļi”. Kā nākamie tulkojumi sekos R. Bartra, F.Liotāra, A. Danto, E. Gombriha, K.Grīnberga, R. Krausas, S. Zontāgas darbi.

 

***

 

No 18. līdz 20. jūnijam Rīgā viesosies Sidnejas biennāles 2006 mākslinieciskais direktors un kurators Čārlzs Merivezers (Dr Charles Merewether). Sidnejas biennāle ir lielākais laikmetīgās mākslas notikums Austrālijā, kas norisinās jau 30 gadus. Čārlzs Merivezers Rīgu apmeklē, lai gūtu priekšstatu par laikmetīgās mākslas norisēm šajā reģionā un meklētu potenciālos 2006. gada biennāles dalībniekus.

 

 

***

 

Mākslinieki, kas beiguši Latvijas Mākslas akadēmiju vai arī Maincas Mākslas akadēmiju, kā arī šo akadēmiju studenti, aicināti piedalīties konkursā „Starp citu”. Konkursam var iesniegt darbus sekojošos mākslas veidos: glezniecība, tēlniecība, video, fotogrāfija, stikla māksla, grafika, instalācija, keramika, tekstilmāksla, zīmējums. Darbus izvērtēs internacionāla žūrija, kuras sastāvā būs speciālisti no Maincas un Rīgas. Izstādei būs veltīts īpašs katalogs. Konkursam atlasītie darbi tiks eksponēti Rīgā (4.10. – 30.10.2005) un Maincā (17.11. – 15.12.2005).

Termiņš: 30.06.2005.

Konkursa noteikumi un plašāka informācija: http://www.starpcitu.de/

 

***

„Ormeau Baths Gallery” Belfāstā izsludina laikmetīgās mākslas konkursu „Perspektīva” un aicina piedalīties visos medijos strādājošus māksliniekus. Konkursa uzvarētāju darbi tiks izstādīti „Ormeau Baths Gallery” Belfāstā 8.09.-15.10.2005., labākā autora darbs saņems naudas balvu.

Termiņš: 8.07.2005.

Plašāka informācija: http://www.obgonline.net/home.php

 

 

***


CAMP ARGUMENTI piedāvā lasītājiem diskusiju par izstādi „Robežpārkāpēji. Laikmetīgā māksla 80. gadi”.

Diskusijā piedalījās izstāde kuratores Solvita Krese un Māra Traumane, mākslas zinātniece Ieva Astahovska, mākslas zinātniece Laima Slava, mākslas zinātnieks un publicists Pēteris Bankovskis, filozofs Artis Svece, kritiķe Alise Tīfentāle.

Tajā tika diskutēti jautājumi, vai šobrīd ir īstais laiks aktualizēt 80. gadu mākslas procesus, aplūkota robežu un robežsitāciju problemātika un ietekme uz mākslas procesu attīstību Latvijā, kā arī debatēts par Rietumeiropas un Austrumeiropas novilkto robežu nozīmi mākslas procesos.

CAMP apmeklētājiem ir iespēja diskusijai pievienot savus komentārus.

 

 

***

 

Šī gada 19. maijā Rīgā plkst. 18.00 Rīgas galerijā (Aspazijas bulv. 20) tiks atklāta izstāde “Lineārās struktūras” Zīmējumi Horvātijas mūsdienu mākslā. Izstādē desmit horvātu mākslinieki piedāvā plašu ieskatu zīmējuma pielietojumā, sākot no tradicionālās izteiksmes līdz zīmējuma īstenošanai reālā un virtuālā telpā. Izstāde skatāma līdz 11. jūnijam.

Izstādē piedalās: Igors Eškinja, Ivana Franke, Krunoslavs Vrgočs, Tomislavs Buntaks, Tomislavs Čeraničs, Mirjana Vodopija, Dāvids Maljkovičs, Duje Juričs, Tīna Gveroviča, Dario Šolmans.

Izstādes atklāšanā būs iespēja tikties ar sešiem horvātu māksliniekiem, kā arī izstādes kuratoru Branko Frančeski – vairāku starptautiski nozīmīgu projektu veidotāju.

Izstāde notiek Latvijas Republikas un Horvātijas Republikas Kultūras ministriju sadarbības programmas ietvaros, pateicoties abu ministriju finansiālam atbalstam.

Izstādi organizē: Modernās un mūsdienu mākslas muzejs Rijekā, Horvātijā (www. mmsu.hr) un Laikmetīgās mākslas centrs Latvijā.

Plašāka informācija par izstādi un attēli:  http://www.lcca.lv/lv/linearas.html

 

***

 

Šī 25. maijā Rīgā RIXC Mēdiju telpās (11. Novembra Krastmala 35, ieeja no Minsterejas ielas) tiks atklāta Hansabankas grupas 2004. gada Mākslas balvas laureāta Ginta Gabrāna personālizstāde „Acīmredzamais/Neredzamais. Uztveres sala”. Kā balvas ieguvējs, mākslinieks iegūst naudas prēmiju un iespēju veidot ceļojošu personālizstādi. Mākslinieks šo izstādi neveido kā atskatu uz savu līdzšinējo darbību, bet rada jaunu, uz optiskajiem fizikas likumiem un vizuālajiem uztveres efektiem balstītu, darbu sēriju, kas transformēti būs skatāmi katrā Baltijas valstī.

Izstāde bija skatāma Tallinā (11.03.-3.04.2005, Rotermann Stalt Storage), kā arī būs skatāma Viļņā (9.12.2005-15.01.2006, Laikmetīgās mākslas muzejs)

Balvas iepriekšējos gados ir saņēmuši igauņu mākslinieki Marko Laimre (2000.g.), Ene-Liis Semper (2001.g.) un Marko Maetamm (2002.g.), ka ari lietuviešu mākslinieks Arturas Raila (2003.g.).

Iztāde apskatāma no 2005. gada 25. maija līdz 31.maijam plkst. 11.00 - 19.00

Izstādi organizē: Laikmetīgās mākslas centrs

  

 

***

 

9. Starptautiskajā laikmetīgās mākslas izstādē ART MOSCOW no Latvijas šogad piedalās projekts „Patentu birojs” ar vairāku latviešu laikmetīgās mākslas pārstāvju - Ginta Gabrāna, Leonarda Laganovska, Kristapa Ģelža, Ilmāra Blumberga - piedalīšanos. Izstādē tiks demonstrētas arī Rituma Ivanova, Ievas Iltneres u.c. gleznas.

Organizē: Rīgas Galerija

Plašāka informācija:

http://www.riga-gallery.com/?lat/frames/white/exhibitions/izstades

 

***
 

CAMP ir iespēja apskatīt izstādes „Robežpārkāpēji. Laikmetīgā māksla 80.tie gadi” dokumentāciju un iepazīties ar izstāde kuratoru sagatavoto informatīvo materiālu. Izstādes dokumentācijā ir iespēja apskatīt darbus, kas tika eksponēti izstādes laikā, kā arī iepazīties ar foto liecībām, kas atspoguļo darbu tapšanas un to eksponēšanas apstākļus 80. gados.

Vairāk: http://www.camp.lv/lat/kolekcija/darbi/izstade_robezparkapeji/                   

    

*** 

  

Laikmetīgās mākslas centra projekta „Trajektorijas” ietvaros 8., 9. maijā Rīgā viesosies Maria Linda (Maria Lind): zviedru izcelsmes kuratore un kritiķe, no 2001. gada Munich Kunstverien direktore, 1997-2001 Stokholmas Modernās mākslas muzeja kuratore, līdzkuratore laikmetīgās mākslas biennālei Manifesta 2.

Projekts „Trajektorijas” ietvers sevī 4 kuratoru – Gregora Podnara (Gregor Podnar, Rīgā viesojās 15.–18.03.2005.), Stellas Rollingas (Stella Barbara Rollig, Rīgā viesojās 31.01.-03.02.2005.), Marias Lindas (Maria Lind) un Māras Traumanes - veidotas izstādes, kas vienlaicīgi veidos mākslas projektus dažādās alternatīvās izstāžu telpās, fokusējot uzmanību uz manīgo mākslas institūciju lomu jaunā institucionālisma viļņa ietvaros. Projekta ietvaros tiks pētītas mākslas institūcijas kapacitāte un iespējas reaģēt uz sociālas vides transformācijām, vēršot uzmanību uz dažādajām kultūras ģeogrāfijām, lokālo specifiku un globālo kontekstu.

 

*** 

 

Ziemeļu Laikmetīgās mākslas Institūts (the Nordic Institute for Contemporary Art, NIFCA) četrās dažādās pilsētās piedāvā izstāžu projektu „Populisms”. Izstādes norisināsies Viļņā (the Contemporary Art Centre in Vilnius, 9. aprīlis – 5. jūnijs), Oslo (The National Museum for Art, Architecture and Design, 16. aprīlis – 4. septembris), Frankfurtē (Frankfurter Kunstverein, 11. maijs – 4. septembris) un Amsterdamā (Stedelijk Museum in Amsterdam, 30. aprīlis – 28. augusts). Izstāžu projekts mēģina skaidrot laikmetīgās mākslas attiecības ar populistiskās kultūras strāvojumiem un valdošajām politiskajām tendencēm. Kopumā izstādēs piedalās 40 mākslinieki un mākslinieku grupas. Izstādes ietvaros notiks arī semināri, lekcijas un diskusijas.

Vairāk: http://www.populism2005.com/index.asp?page=1

 

 ***

 

Ziemeļu Laikmetīgās mākslas Institūts (the Nordic Institute for Contemporary Art, NIFCA) Oslo no 15. aprīļa līdz 15. maijam piedāvā izstādi „Opacity”. Izstāde turpina 70. gados aizsākto institucionālā kriticisma vilni, pētot šīs tendences ietekmi un izmaiņas tās iespaidā, kriticisma nozīmību mūsdienās un iespējamās nākotnes tendences.

Vairāk: http://www.nifca.org/

 

***

 

11. martā plkst. 15.00 Tallinā, Igaunijas Mākslas muzeja izstāžu zālē Rotermana Sāls Galerija (Rotermann Salt Storage), tiks atklāta Hansabankas grupas 2004. gada Mākslas balvas laureāta Ginta Gabrāna personālizstāde „Redzamais/Neredzamais. Uztveres sala”. Kā balvas ieguvējs, mākslinieks iegūst naudas prēmiju un iespēju veidot ceļojošu personālizstādi. Mākslinieks šo izstādi neveido kā atskatu uz savu līdzšinējo darbību, bet rada jaunus darbus, kuri transformēti būs skatāmi katrā Baltijas valstī.

Izstāde būs skatāma Rīgā (5. - 12. maijs, Rīgas Galerija, Aspazijas bulv.20; RIXC mediju telpas, 11. Novembra krastmala 35), kā arī Viļņā (9. decembris - 15. janvāris, Laikmetīgās mākslas muzejs).

Balvas iepriekšējos gados ir saņēmuši igauņu mākslinieki Marko Laimre (2000.g.), Ene-Liis Semper (2001.g.) un Marko Maetamm (2002.g.), ka arī lietuviešu mākslinieks Arturas Raila (2003.g.).

 

***

 

Atgādinām, ka izstāde „Robežpārkāpēji. Laikmetīgā māksla 80-tie gadi” izstāžu zālē Arsenāls ir skatāma vel tikai nedēļu – līdz 14. martam.

Izstādes pēdējā dienā – 13. martā plkst. 15.00 izstāžu zālē Arsenāls – notiks „Svētdienas sarunas muzejā”, kas būs īpaši veltītas 80. gadu laikmetīgās mākslas parādībām Latvijā un izstādei „Robežpārkāpēji”. Sarunās piedalīsies izstādes kuratori Solvita Krese un Māra Traumane, kā arī var piedalīties jebkurš interesents bez iepriekšējas pieteikšanas, iegādājoties parasto ieejas biļeti.

Adrese: Torņa iela 1

Darba laiks: 11.00 - 17.00, pirmdienās slēgts

Plašāka informācija par iknedēļas „Svētdienas sarunām muzejā” http://www.vmm.lv/lv/sarunas.html

 

***

 

Projekta „Trajektorijas” ietvaros 15. – 18. marta Rīgā viesosies Gregors Podnars (Gregor Podnar, Slovenija) – galerijas „Galerija Gregor Podnar” vadītājs Ļubļanā (no 2003), „Galerija Skuc” Ļubļanā vadītājs (1996-2003), 3. Slovēnijas laikmetigas makslas triennāles (2000) kurators, kā arī vairāku mākslinieku personālizstāžu kurators (Ingold Airlines, Raimond Chaves, Attila Csörgo, Olaf Nicolai, Vadim Fiskin, Roman Signer, Goran Petercol, Leif Elggren). 2000 – 2003 bijis SCCA-Ļubļjana un Laikmetīgās mākslas centra (2000-2003) kuratoru kursu vadītājs.

Projekts „Trajektorijas” ietvers 4 kuratoru – Gregora Podnara, Stellas Rollingas (Stella Barbara Rollig, Riga viesojās 31.01.-03.02.2005.), Marias Lindas (Maria Lind, Riga viesosies aprīlī), Maras Traumanes - veidotas izstādes, kas vienlaicīgi veidos mākslas projektus dažādās alternatīvās izstāžu telpās, fokusējot uzmanību uz mainīgo mākslas institūciju lomu jaunā institucionālisma viļņa ietvaros. Projekta ietvaros tiks pētīta mākslas institūcijas kapacitāte un iespējas reaģēt uz sociālās vides transformācijām, vēršot uzmanību uz dažādajām kultūras ģeogrāfijām, lokālo specifiku un globālo kontekstu.

 

***

 

Norwich Arts Centre Lielbritānijā meklē Latvijā dzīvojošus un strādājošus māksliniekus, kas darbojas jaunajos medijos un piedāvā iespēju piedalīties izstādē 2006. gada februārī Lielbritānijā. Darbu izgatavošanai, kuru izmaksas nepārsniedz 6000,- Anglijas mārciņas ir iespējama izmaksu segšana. Pietiekšanās termiņš – 2005. gada 30. aprīlis.

Plašāka informācija: www.norwichartscentre.co.uk

***

 

Jana van Eika Akadēmija (Jan van Eyck Akademie, Nīdelande) aicina māksliniekus un mākslas zinātniekus papildināt zināšanas un pieteikties uz mācībām sākot ar 2006. gada janvāri.

Plašāka informācija www.janvaneyck.nl

 

***

 

Ziemeļu Ministru padomes birojs Latvijā no šā gada marta līdz jūnija vidum piedāvā Ziemeļu kultūras pasākumu prezentāciju „Ziemeļu pavasaris”. Programmā plānoti kopumā vairāk nekā 40 pasākumi: izstādes, koncerti, filmas, dejas, performances, literārie vakari, utt.

Plašāka informācija: http://www.norden.lv/Norden_LV/Nordic_Spring.htm

 

***

 

No 2005. gada 18. februāra līdz 13. martam VMM Izstāžu zālē “Arsenāls” notiek izstāde “Robežpārkāpēji. Laikmetīgā māksla 80tie gadi”. Izstāde ir mēģinājums apzināt un atspoguļot 80./90. gadu mijas novatoriskās mākslas izpausmes, kas iezīmē jaunas valodas ienākšanu Latvijas mākslas telpā.  

 

***

 

28.janvārī tiek atklāta Pirmā Maskavas Laikmetīgās mākslas biennāle, kas  iecerēta kā vērienīgākais notikums laikmetīgās mākslas sfērā Krievijā, kas piesaistījis plašu pasaules mākslas vides uzmanību un tiecas iekarot stabilu vietu laikmetīgās mākslas pamanāmāko biennāļu vidū. Biennāli aicināti sagatavot promenenti un starptautiski pazīstami mākslas kuratori - Jozefs Bakšteins, Daniels Birnbaums, Jara Bubnova, Nikola Burio, Roza Martinez un Hans Ulrihs Obrists. Sīkāka informācija pieejama >http://moscowbiennale.ru/english/

 

 

***

 

1994. gada Ars Fennica balvas ieguvējs Oļegs Tillbergs piedalās izstādē

“Ars Fennica 1991–2003”, kas no 2004. gada 25. novembra līdz 2005. gada 10. janvārim notika Pēterburgā, Valsts Krievu muzeja Marmora pilī, bet no 2005. gada 20. janvāra līdz 13. martam ir aplūkojama Turku pilsētā Somijā Aboa Vetus & Ars Nova muzejā.

 

***

 

Inta Ruka janvāra beigās devusies uz Ķelni, lai 2005. gada 26. janvārī piedalītos savas personālizstādes “Portreti” atklāšanā Baukunst galerijā. Izstāde būs atvērta līdz 2005. gada 15. aprīlim.

 

***

 

Berlīnē izstāžu namā Martin Gropius Bau 2004. gada 16. decembrī atklāta fotoizstāde “Smaidiet, fotogrāfēju!” (“Bitte lächeln, Aufnahme!“), kas turpināsies līdz 2005. gada 14. februārim „Desmitnieka kultūras gada“ ietvaros. Izstādes kuratorus Aleksandru Tolnaju (Alexander Tolnay) un Manfrēdu Šmālrīdi (Manfred Schmalriede) Austrumeiropas fotogrāfijā esot interesējis kritiski distancēts skats uz izmainīto pasauli, kam labs sabiedrotais ceļā varētu būt ironija vai humors. Latviju izstādē pārstāv Andrejs Grants.

 


« Atpakaļ

Ziņas

in english
latviski
meklēt